اشتراک و ارسال مطلب به:

پنجشنبه 28 دی 1391

46. چرا حضرت عیسی علیه السلام ازدواج نکرده است؟

   نویسنده: شهاب    وابسته به موضوع :زن ،عـیـسـی ع ،

آیا ازدواج نکردن حضرت عیسی علیه السلام دلیل خاصی داشته است؟


برای مشاهده پاسخ، کلیک کنید

کلید واژه ها: رهبانیت ، همسر مسیح ، تجرد در مسیحیت ، ازدواج عیسی مسیح ،

پیوندها: چرا حضرت عیسی علیه السلام ازدواج نکرده است؟ ،

اشتراک و ارسال مطلب به:

اسلام گناه نخستین را قبول ندارد، ولی در مورد مسئله علیت وضوء، امام خمینی (ره) در آداب نماز روایتی را نقل فرموده که علت شستن وجه در وضو این است که تا انسان به یاد گناه حضرت آدم بیافتد که درخت ممنوعه را دیده و ... چه طور این حدیث در عین رد نظریه گناه نخستین قابل فهم است؟ چگونه فلسفه و عرفان و فقه این مسئله را پاسخ می دهد؟


برای مشاهده پاسخ، کلیک کنید

کلید واژه ها: گناه نخستین ، آدم و حوا ، ترک اولی ، معصیت آدم ، عصمت آدم ،

پیوندها: گناه نخستین و معصیت آدم علیه السلام از دیدگاه روایات اسلامی ،

اشتراک و ارسال مطلب به:

ادامه نسل انسان چگونه بود؟ و فرزندان حضرت آدم علیه السلام با چه کسانی ازدواج کردند؟ احادیث در این‌باره بر چه چیزی دلالت می‌کنند؟


ادامه مطلب

کلید واژه ها: نسل بشر ، ازدواج با خواهر ، ازدواج قابیل ، ازدواج آدم ،

اشتراک و ارسال مطلب به:

من از یکی از اطرافیانم شنیدم که می گفت یکی مال حضرت خدیجه سلام الله علیها بود و یکی هم شمشیر علی علیه السلام که سبب پیشرفت اسلام شد. آیا این حرف درست است؟ آیا واقعا اسلام به زور شمشیر و نفوذ مالی حضرت خدیجه سلام الله علیها گسترش یافته است؟

پاسخ این سوال شما را شهید مطهری در کتاب سیری در سیره نبوی، ص 244، به نحوی جالب ارائه کرده است.برای مشاهده پاسخ، کلیک کنید

کلید واژه ها: اسلام دین شمشیر ، جنگ های امام علی ، شمشیر امام علی ، اسلام دین محبت ،

اشتراک و ارسال مطلب به:

در جایی در روایات اسلامی دیده بودم که پولس مورد مذمتِ شدید قرار گرفته بود. او از جمله کسانی معرفی شده بود که باعث تحریف در دین مسیحیّت شده است.
اگر این طور است پس چرا در نزاع پولس و حواریون، مسیحیان جانب پولس را می‌گیرند و می‌گویند حضرت عیسی در مکاشفه به پولس ظاهر شده او را به عنوان رسول خود برگزیده است (اعمال 9: 4).

پاسخ:
روایات مورد اشاره شما به شرح زیر است:


1. امام کاظم علیه السلام: «در یکی از بدترین مکانهای جهنم که سَقَر نام دارد، نام پنج تن از اُمم سابق ذکر شده است؛ این پنج تن عبارتند از: قابیل، نمرود، فرعون، یهود و پولس که نصرانیت را با بدعت های خود به وضعیت کنونی در آورد».[مجلسی، محمد باقر، بحار الانوار، بیروت، مؤسسة الوفاء 1404، ج8ص310]
2. امام صادق علیه السلام: «رسولان الهی در زمان خود و پس از خود مبتلا به شیاطینی بوده اند که آنان را آزرده و مردم را پس از آنان گمراه کرده اند؛ دو شیطانی که نسبت به عیسی علیه السلام چنین کرده اند؛ پولس و مریسا *بوده اند».[همان، ج 13، ص 212، حدیث 5].

 


ادامه مطلب

کلید واژه ها: پولس ، رسولان ،

اشتراک و ارسال مطلب به:

عصمت پیامبر و اهل بیت علیهم السلام خدادادی محض است یا این كه اكتسابی و بر اساس لیاقت و امتحان می باشد؟


ادامه مطلب

کلید واژه ها: عصمت اکتسابی ، عصمت ، پیامبر ،

اشتراک و ارسال مطلب به:

پنجشنبه 21 دی 1391

40. چرا دیه زن نصف دیه مرد است؟

   نویسنده: شهاب    

چرا دیه زن نصف دیه مرد است؟ 


ادامه مطلب

اشتراک و ارسال مطلب به:

عزیزان مسیحی در یکی از شبهاتی که پیوسته علیه مسلمانان مطرح می کنند، ادعا می کنند که پیامبر نازنین اسلام با کودکان ازدواج کرده است و موضوع ازدواج با عایشه در سن شش سالگی را ادعا می کنند. ادعا و تهمت مسیحیان از سوی دیگر در بین مذاهب اسلامی از سوی اهل سنت تقویت می شود. چرا که اهل سنت نیز اصرار دارند كه ثابت كنند عائشه در شش سالگی به عقد رسول خدا صلی الله علیه وآله درآمده و در نه سالگی وارد خانه آن حضرت شده است. انگیزه اهل سنت از این ادعا این است که آن را دلیل بر برتری عائشه بر دیگر همسران رسول خدا می‌دانند؛ اما آیا حقیقت مطلب نیز همین است؟
در پایان مقاله خواهید دید که بر اساس منابع خود اهل سنت، عایشه حداقل 22 و حداکثر 24 ساله بوده که با پیامبر گرامی اسلام ازدواج نموده است.


ادامه مطلب

اشتراک و ارسال مطلب به:

ادامه پاسخ


ادامه مطلب

اشتراک و ارسال مطلب به:

در برخی از شبكه‌هاى ماهواره ای روایاتى از كتاب هاى شیعه خوانده مى‌شود كه بر طبق آن‌ها هنگامى كه حضرت مهدى عجل الله تعالى فرجه الشریف ظهور كند، از هر هزار نفر 999 نفر را خواهد كشت و تنها یك نفر از آن‌ها را زنده مى‌گذارد. ترویج این گونه روایات به گونه ای است که بسیاری از مردم آن را به عنوان باوری قطعی پذیرفته اند. این شبهات که بیشتر از سوی وهابیت تکفیری مطرح می شود، توسط مسیحیان تقویت شده و علیه شیعه ترویج می گردد. لذا بررسی می کنیم تا ببینیم آیا واقعا روایت معتبرى در این زمینه در كتاب‌هاى شیعه دیده مى‌شود یا خیر؟


ادامه مطلب

اشتراک و ارسال مطلب به:

ما که مصلوب شدن مسیح علیه السلام را قبول نداریم ولی چرا بر اساس انجیل، حواریون حضرت عیسی علیه السلام در زمان مصلوب شدنش فرار اختیار كرده و هیچیك به دفاع از او برنخاست؟
نظر اسلام درباره فرار حواریون هنگام مصلوب شدن عیسای مسیح علیه السلام چیست؟ آیا حواریون انسان های ترسویی بودند؟ادامه مطلب

اشتراک و ارسال مطلب به:

آیا حواریون حضرت عیسی ـ علیه‎ السلام ـ همان‎گونه هستند كه در رساله «اعمال رسولان» عهد جدید توصیف شده‎اند؟
به طور کلی چه تفاوتی در دیدگاه اسلامی و مسیحی نسبت به حواریون وجود دارد؟
آیا حواریون معصوم از خطا هستند؟ادامه مطلب

اشتراک و ارسال مطلب به:

مسیحیان معتقدند كه حضرت عیسى علیه السلام فداى گناهان انسان شده است. نظر قرآن در این باره چیست؟


ادامه مطلب

اشتراک و ارسال مطلب به:

با توجه به عقیده مسیحیان درباره «اقانیم ثلاثه»، آیا عقیده ما مسلمانان به «پیامبر» و«جبرئیل» در برابر «خداوند»، یك نوع سه‏ گانه پرستی محسوب نمی‎شود؟


ادامه مطلب

اشتراک و ارسال مطلب به:

ادامه نسل انسان چگونه بوده است؟ هابیل و قابیل با چه کسانی ازدواج کرده اند؟

 

منابع روایی و تاریخی، استمرار نسل انسان را از طریق فرزند سوم حضرت آدم که به نام شیث یا هبة الله، که وصی آدم و ولی عهد او بوده، می دانند؛ چون هابیل به دست قابیل کشته شد و قابیل که در اثر عصیان و گناه مطرود شده بود، به دنبال فسق و فجور رفت و فرزندان و نسل او نیز که دنباله رو اعمال و افکار او بودند، در اثر عصیان و طغیان در حاثۀ طوفان نوح همه از بین رفتند.


ادامه مطلب

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic